Snowboardıng Nasıl Bir Spordur

Diğer spor dallarına göre yeni bir spor dalı olan snowboarding, 1960’lı yıllarda ortaya çıkmıştır. İlk olimpik denemeleri ise 1998 yılında Japonya’da yapılmıştır. Kısa süre içerisine dünya çapında ünlenen bir spor dalı olmuştur. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde çok fazla yapılan bir spordur. Bu sporun bu kadar çok sevilmesinin nedenlerinden birisi, yaş farkı olmaksızın temel sportif aktiviteleri yapmaya uygun herkes tarafından yapılabilen bir spor olmasıdır. Şimdi dilerseniz Snowboarding Nasıl Bir Spordur bunun hakkında kısa bilgiler verelim.

Snowboarding Yaparken Ön Ayak Belirlenmesi

Ön ayak terimi yerine rehber ayak terimi de kullanılmaktadır. Ön ayak, snowboarding yaparken kontrolü sağlayan ayaktır. Adı üstünde önde olan ayaktır. Snowboarding yaparken, ayaklarınız yerden kesilir ve tamamen boarda bağlı bir şekilde olursunuz. Düz durmayız, yan kaydığımız için vücudumuz yana bakar.

Bir ayağımız da kontrolü sağlamak üzere önde olur. Bu ayak, ön ayaktır. Ön ayak belirlenirken çok kolay bir taktik uygulanır. Bir sokak arasında veya koridorda hızlıca koşun ve aniden durun. Durduğunuz zaman ilk kullandığınız ayağınız sizin ön ayağınızdır. Sağ veya sol olması fark yaratmaz. Kişiden kişiye göre değişir.

İlk başlarda gözlem yapmayı unutmayın. Bot ve board takış çıkarışlarını iyi öğrenin. Karda duruş tekniklerini iyice öğrenin. Eğer zirvedeyseniz yamaca doğru yan durmanız gerekir. Dizler hafifçe bükülür ve ayaklara doğru basılır.

Snowboarding İle Tanışacak Kişilere Tavsiyeler

İlk kez snowboarding yapıyorsanız yanınızda mutlaka bu sporu iyi bilen birisi olmalı. Eğer böyle bir tanıdığınız yoksa mutlaka bir hoca ile çalışmalısınız. İlk başlarda malzemeleri almak yerine kiralayın. Ayağınızı bağlamayı çok iyi öğrenin. Eğer ayağınız hareket ediyorsa yeterince iyi bağlamamışsınız demektir. Bu sporu yaparken cesaretinizi abartmayın. İyi sporlar.

Güncelleme Tarihi :

Benzer yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir